0545 579 07 07 •

Manavgat Kanalizasyon Açma

Kırmadan Kanalizasyon Gider Borusu Açma

 

            Evlerimizde yaşayacağımız sorunlardan biri de lavabo banyo giderleri tıkanıklığıdır. Tıkanıklığın nedenleri arasında yemek artıkları, yabancı cisimler, yeni binaysa inşaattan kalan parçalar gibi her türlü yabancı madde olabilir. Tıkanıklık ciddi problemler oluşturarak, lavaboların veya banyoların kullanımını engelleyebilir. Bazen tıkanıklık o kadar ciddi boyutlarda olur ki denediğiniz hiç bir tıkanıklık açma tekniği işe yaramaz. Hatta çok etkili olan lavabo açma kimyasalları dahi işe yaramayabilir. Bu gibi durumlarda su tesisatçılarından destek almak gerekmektedir.

           

            Fiziksel müdahale gerektiren ciddi tıkanmalarda ise eskiden tesisata ulaşmak için kırma yöntemi kullanılıyordu. Bu da işlerin daha da büyümesine neden olmaktaydı. Öyle ki kırılan fayansların yerine aynılarını bulmak neredeyse imkansız olduğu için yakın renklerde fayans kullanımı çirkin bir görüntü oluşturmaktaydı. Ayrıca çıkan inşaat işi de cabası.

 

            Gelişen teknoloji birlikte artık, kırmadan gider tesisatına zarar vermeden tıkanıklık açma mümkün hale gelmektedir. Bu iş özel üretilen tıkanıklık açma makineleri ile kısa sürede tüm giderler açılabilmektedir. Tıkanıklık açıldıktan sonra tekrarlanmasını önlemek için gider hattına kamera ile bakıp, arıza tespiti yapmak dahi mümkündür. Bu yöntem gidere sahip, tuvalet, banyo, mutfak, klozet tesisatlarında başarı ile uygulanmaktadır. Tıkanmanın tuvalet, klozet gibi kısımlarda meydana gelmesi ekstra olarak evin kötü kokmasına neden olabilmektedir. Ev sahibi ise bu gibi durumlarda ne kadar uğraşırsa uğraşsın tıkanıklığı gidermesi çok zordur. İşlerinde profesyonel olan tesisatçılar için ise artık tıkanıklık açma bu tür teçhizatlarla oldukça kolaydır.