0545 579 07 07 •

Manavgat Gider Tıkanıklığı Açma

Manavgat Gider Neden Tıkanır?

 

            Tıkanıklık açma işleminin yapılabilmesi için lavaboda boşaltılması gerekli olan suyun boşalmaması durumda uygulanır. Atık suları gideren borular birçok nedene bağlı olarak tıkanabilir. Eskiden bu durum teknolojinin gelişmemesine bağlı olarak çok can sıkıcı bir durum gibi gözükse de artık günümüzde modern yollar ile can sıkıcı bir durum halinden çıkmaktadır.

 

            Gider tıkanıklığının belli başlı sebepleri tabak içerisinde yer alan artıkların lavabo giderinin içerisinden geçmesi durumu, özellikle de atık yağların sulandırmadan direk lavabo giderlerine dökülmesi ve bu yağın boru kısmında katılaşıp kalması, banyo lavabosunda ise tıraş olurken gidere kaçan kılların zamanla katılaşıp orada yer etmesi, kireçlenme nedeniyle gider borusunun küçülmesi, yeni bir ev yapımında gider borularına kaçan inşaat kalıntıları gibi durumlardır.

 

 Tıkanan Lavabo Nasıl Açılabilir?

 

            Eski zamanlarda tıkanan çok zor ve zahmetli bir yöntem olan kırma yöntemi kullanılırdı. Zor ve zahmetli olduğu için bu tarz durumlar sürekli ertelenirdi. Günümüzde modern yöntemler sayesinde lavabo açma daha basit olmuştur. Kameralı bir uygulama ile tıkanan gider borularının görüntüsünü alarak borunun ne durumda olduğu tespit edilir. Bir robot aracılığıyla tıkanıklık yaratan maddeler parçalanır ve oradan hızla savurtarak çıkarılır. Daha sonra o bölge tazyikli su sayesinde tamamen temizlenir. Böylece sorun ortadan kalkmış olur. Eğer gider tıkanıklığı ciddi bir problem değilse pompa yardımıyla soruna hemen çözüm bulunabilmektedir. Yine de sorun ortadan kalkmazsa modern yöntemlere başvurulabilir.